MDF Surowy

Cisan MDF Surowy
Płyty surowe

MDF

MDF, czyli płytka z włókna średniej gęstości, to rodzaj inżynierowanego produktu drewnianego, który składa się z włókien drzewnych, wosku i żywicy. Powstaje poprzez połączenie tych materiałów pod wysokim ciśnieniem i temperaturą, w celu utworzenia gęstej, jednolitej płyty, która jest mocna, trwała i lekka. Gładka, płaska powierzchnia MDF jest popularna w produkcji mebli i szafek, ponieważ łatwo można ją pomalować lub pokryć laminatem w szerokim zakresie wykończeń. 

Dodatkowo, jednolita kompozycja i gładka powierzchnia ułatwiają obróbkę i cięcie materiału, co sprawia, że jest idealny do skomplikowanych wzorów i kształtów. MDF jest kosztowną alternatywą dla płyt z litego drewna, ponieważ ma stałą gęstość, co sprawia, że jest mniej podatna na wypaczenia, pęknięcia lub rozdarcia. Chociaż jest cięższy niż płytka wiórowa, MDF jest nadal stosunkowo lekki, co ułatwia jego obsługę i instalację w różnych zastosowaniach. Płyty MDF najczęściej stosowane są do produkcji mebli, listew wykończeniowych oraz paneli ściennych. Zastępują naturalne drewno. Ponieważ są to płyty wysokiej jakości, posiadają gładką powierzchnię są poddawane obróbce- lakierowaniu, foliowaniu, fornirowaniu i oklejaniu folią.W swojej ofercie posiadamy PŁYTY MDF SUROWE, MDF BIAŁE ORAZ MDF CZARNY.

Płyta MDF Deep Black to NOWOŚĆ na naszym rynku. Jest to płyta w pełni barwiona w masie na kolor czarny- nasycona czarnym barwnikiem. Można ją pokrywać okleiną naturalną oraz łatwo frezować, lakierować, pokrywać woskiem lub bejcą.

Płyty MDF są o występują w grubościach: 6 mm, 8 mm, 10 mm, 12 mm, 18 mm oraz 21 mm.